telefon kalkulator

MAPA

MAPA Professional – rękawice BHP dla profesjonalistów

Historia marki MAPA Professional rozpoczyna się w 1957 roku we Francji. To właśnie w kraju kojarzącym się z serem i szampanem została stworzona pierwsza para flokowanych rękawic ochronnych. Od tamtej pory rozpoczęła się misja ochrony każdej dłoni podczas wykonywania pracy. Dzisiaj MAPA jest jedną z wiodących marek w branży rękawic ochronnych.

W ofercie marka MAPA można znaleźć między innymi produkty przeznaczone dla:

 • przemysłu spożywczego – kompleksowe rozwiązanie w postaci rękawic spożywczych, które spełniają normy higieniczne. Dostępne są także modele przeznaczone do różnych zadań. Przykładem może być MAPA Solo 999 czy MAPA Krytech 693
 • służb porządkowych i sprzątających – dedykowane służbom miejskim, takim jak: sprzątanie, utrzymanie dróg. MAPA Professional zapewnia odpowiednią ochronę na m.in. przetarcia, przecięcia i substancje chemiczne. Polecane są rękawice ochronne MAPA Titan 328 i model ALTO 405 Activated.
 • przemysłu budowlanego – Mapa Professional oferuje rękawice budowlane dostosowane do różnych zawodów. Zapewnia to optymalną ochronę i komfort pracy dla wielu zawodowców. Przykładowo, dla obrabiających drewno idealne będą rękawice MAPA KryTech 579, natomiast dla hydraulików MAPA TempDex 710.
 • branży mechanicznej – rękawice tego producenta świetnie chronią ręce lakierników, mechanikow i konserwatorów. W tym celu stworzono m.in. modele Titan 397 i Ultranitril 381.

Rękawice tejże marki charakteryzują się dbałością o detale. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, rękawice robocze spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

MAPA Professional – poznaj niezawodne rękawice robocze

Poszukując idealnej pary rękawic roboczych należy sprawdzić ich właściwości, normy oraz materiał. Mają one dobrze przylegać do dłoni i chronić. Co więcej, powinny być skuteczne w działaniu w danym segmencie. Warto więc poświęcić chwilę na ich poznanie. Sprawdź, jakie rękawice ochronne od MAPA są dobre do danych czynności.

VITAL 177

Rękawice lateksowe od MAPA Professional. Vital 177 wykonano z lateksu. Wytłaczane na zewnątrz. Wyróżniają się doskonałą chwytnością, nie zawierają silikonu. Idealne do przygotowywania żywności i usuwania kości z drobiu.

ULTRANE 551

Wyrób ten wykazuje się doskonałą manualnością. Zawdzięcza to zmniejszonej grubości. MAPA Ultrane 551 są doskonałym wyborem dla elektroników pracujących przy montażu części elektronicznych, a także dla pracowników kładących parkiety.

KRYTECH 584

Producent określa je jako kompromis między „precyzją dotyku a ochroną”. Rękawice robocze MAPA Professional KryTech 584 są idealnym wyborem do długotrwałego noszenia – bardzo odporne na tarcie. Świetne dla branż automotive i mechanicznych. Wykończeniowcy również będą zadowoleni!

HARPON 330

W tym modelu MAPA Professional postawiła na komfort, zwiększone bezpieczeństwo i chwytność. Mają wygodny wkład tekstylny, nie zawierają silikonu. Świetny wybór dla pracujących w terenie zielonym.

Automaty wydające dostosowane do Państwa potrzeb

Zapraszamy do kontaktu z nami – porozmawiajmy na temat automatów vendingowych w Państwa firmie. Wypełnij formularz, zostaw swoje imię i numer telefonu – zadzwonimy!


5 zawodów, w których robocze rękawiczki od MAPA będą idealne

Rękawice robocze to wyrób stosowany w wielu zawodach. Zabezpieczają one dłonie przed urazami, przecięciami, ranami ciętymi, substancjami chemicznymi i innymi zagrożeniami. Jednak to właśnie w tych pięciu branżach ten środek ochrony indywidualnej jest niezbędny przy wykonaniu czynności. Przedstawiamy je poniżej:

 • Budowa
  Pracownicy budowlani często korzystają z rękawic ochronnych, aby zabezpieczyć się przed urazami spowodowanymi narzędziami, substancjami chemicznymi, czy też innymi niebezpieczeństwami. W przypadku tej branży, MAPA Professional przygotowała parę rękawic Titan 833.
 • Przemysł spożywczy
  W sektorze spożywczym pracownicy, zwłaszcza ci zajmujący się produkcją żywności, często noszą rękawice ochronne, aby zapobiegać zanieczyszczeniom i utrzymaniu wysokich standardów higieny. Świetne w tym celu będą rękawice TempCook 476.
 • Przemysł chemiczny
  Pracownicy pracujący z substancjami chemicznymi stosują rękawice ochronne, aby zminimalizować ryzyko kontaktu skóry z niebezpiecznymi substancjami, które mogą powodować podrażnienia, oparzenia lub alergie. Polecamy produkt od MAPA – Jersette 300.
 • Rolnictwo
  W tym sektorze rękawice zabepzieczają użytkownika przed urazami i kontaktem z substancjami i innymi nieczystościami. Dobrym wyborem będą rękawice robocze Jersette 301 od MAPA Professional.
 • Służba zdrowia
  Personel medyczny – lekarze, pielęgniarki i technicy laboratoryjni, noszą rękawice ochronne, aby chronić się przed zakażeniami i substancjami chemicznymi podczas kontaktu z pacjentami lub materiałem biologicznym. W tym celu MAPA przygotowała jednorazowe rękawice Solo Plus 995.

Rękawicomaty D1080 – świetnie wydają wyroby MAPA

Rękawice, które przedstawiliśmy zasługują na to, aby mogły trafić do Twoich pracowników, bez względu na porę dnia! Proponujemy innowacyjne automaty wydające rękawice, które mogą pomieścić aż do 1080 produktów na niewielkiej powierzchni. Rękawice robocze są dostępne dla każdego pracownika. Produkty można limitować, co wpływa na minimalizację ryzyka wystąpienia nadużyć.

Automaty do dystrybucji artykułów BHP to gwarancja precyzji wydawania takich produktów jak: rękawice, narzędzia i elektronarzędzia. Co cechuje urządzenia?

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

Automat z wbudowanym oprogramowaniem informuje o brakach produktów, przez co kupowane są wyłącznie określone ilości. Pozwala to uniknąć nadmierne wydatki na niepotrzebne w danym okresie artykuły. Automat wydający BHP gwarantuje także energooszczędną pracę – średni pobór mocy wynosi 15W, a jego praca nie wymaga osoby zarządzającej produktami w magazynie.

CAŁODOBOWY DOSTĘP

Automat wydający rękawice robocze umożliwia całodobowy dostęp do produktów. Stanowi to doskonałe rozwiązanie dla pracowników w placówkach funkcjonujących systemem zmianowym. Niezależnie od pory dnia lub nocy, mogą oni skorzystać z automatu wydającego. Usprawnia to pracę, a także odciąża pracodawcę od obowiązku całodobowej kontroli.

WZROST SAMODZIELNOŚCI PRACOWNIKÓW

Pracownik może zdecydować o ilości potrzebnych artykułów, a także ich kategorii. Pozwala to na zwiększenie jego kompetencji miękkich, takich jak: sprawczość, zaangażowanie oraz analityka.

Rękawice MAPA Professional – najczęściej zadawane pytania

MAPA Professional – co to za marka?

MAPA Professional to marka specjalizująca się w produkcji i dostarczaniu wysokiej jakości rękawic ochronnych oraz artykułów związanych z bezpieczeństwem pracy, przeznaczonych głównie dla profesjonalistów i pracowników różnych branż.

Do jakich celów używa się rękawic antyprzecięciowych?

Rękawice antyprzecięciowe są używane w celu ochrony rąk przed potencjalnymi obrażeniami związanymi z przecięciem lub uszkodzeniem podczas manipulacji narzędziami lub materiałami o ostrym brzegu. Stanowią niezbędny element wyposażenia w wielu branżach, takich jak budownictwo czy wyróbka drewna.

Wypełnij nasz formularz, aby dowiedzieć się więcej!

Prześlij nam Twoje imię oraz numer telefonu – nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby umówić się na niezobowiązującą konsultację. To doskonała okazja do wyrażenia potrzeb oraz nakreślenia celów, które mają spełnić automaty vendingowe.